Profile

Ms. Sara Behzadi

Contact Details

Bio

برج الخلیفه 

این سازه باشکوه و زیبا نماد شهر دبی است و از زمان افتتاح آن تا به امروز ، سیل عظیمی از گردشگران را روانه این شهر نموده است . ساخت برج خلیفه در سال 2004 میلادی آغاز شد و با گذشت حدود شش سال در چهارم ژانویه 2010 میلادی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت . نام این برج در زمان افتتاح بر آن گذاشته شد  زیرا شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ( امیر دبی ) در ساخت آن مشارکت بسیاری داشت و به افتخار وی این سازه برج الخلیفه نامیده شد .

برج خلیفه در تور دبی بلندترین سازه دنیاست و با هشتصد و بیست و هشت متر ارتفاع و یکصد و شصت طبقه یک شگفتی محسوب می شود . این سازه دارای کاربرهای مختلفی است و علاوه بر هزار واحد مسکونی ، هتل های بزرگ و لوکس دنیا ، بزرگترین مرکز خرید دنیا دارای چهل و نه طبقه اداری ، چهار استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان برج است  اما این همه امکانات موجود در این بنا نیست .

 به گزارش سفر باتو ، برج خلیفه دارای هتلی بسیار لوکس است که به برند ایتالیایی جورجیو آرمانی تعلق دارد و توسط این شرکت طراحی و دکور شده است و یک شب اقامت در آن هزاران دلار هزینه در بر خواهد داشت . این هتل  با یکصد و شصت اتاق یکی از بزرگترین و زیباترین هتل های دنیاست .

قصر شیروان شاهان

این قصر باشکوه که محل حکمرانی شیروان شاهان بوده است از قرن پانزدهم میلادی به یادگار مانده و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . قصر شیروان شاهان ، شامل بنای کاخ ، مسجد ، دخمه و یک  آرامگاه است . و تصویر آن بر روی اسکناس‌های ده ماناتی این کشور چاپ شده است .

موزه تاریخ جمهوری آذربایجان

بازدید از موزه تاریخ آذربایجان در تور باکو فرصتی مناسب است که با تاریخ و فرهنگ غنی این سرزمین آشنا شوید . این موزه در داخل ساختمانی تاریخی و زیبا قرار دارد که به سبک رنسانس ایتالیا طراحی شده است . حین بازدید از این موزه ، با بیش از سیصد هزار شی و اثر تاریخی روبرو می شوید که برخی هزاران سال قدمت دارند .