Profile

Ms. Azar Afshini

Contact Details

Bio

شهر باستانی افه سوس

شهر باستانی افه سوس در تور ترکیه  در اوایل ۱۵۰۰ قبل از میلاد به‌ عنوان پایتخت پادشاهی آرزاوا (Arzawa) در نظر گرفته شد و با قدمتی هزاران ساله شکوه و عظمت امپراتوری یونانیان و رومیان  را به نمایش گذارده است . ویرانه های به جا مانده از این شهر باقی مانده امپراتوری یونانیان است و این شهر در دوران باستان یکی از دوازده شهر تحت فرمانروایی ایونی (Ionian) در یونان بوده است . معبد آرتمیس ، یکی از عجایب هفتگانه این شهر است که در دنیای باستان بی مانند بوده است .

برخی مورخین این شهر را زادگاه پولس و یوحنای قدیس می دانند و از جمله جاذبه‌های تاریخی شهر افسوس  شامل کتابخانه سلسوس  (Celsus)، تئاتر بزرگ ، قصر سلطنتی و موزه باستان شناسی افسوس است .

به اعلام سایت تور لحظه آخری سفر باتو ، کشور هند از کشور های بسیار زیبا و باستانی است که در قاره آسیا قرار دارد. هند دارای معابد بسیار قدیمی بوده و محل آیین های مختلفی است. شهر باکو در جمهوری آذربایجان هم یکی از شهر های زیبایی است که در شمال غربی ایران قرار گرفته و فاصله کمی با ایران دارد. تور گردشگری باکو از تورهای مورد علاقه ایرانیان به شمار می رود. در کشور هند هم می‌توان با هزینه کم به گشت و گذار پرداخت و از نقاط مختلف دیدنی لذت برد. در شهر باکو هتل‌های 5 ستاره واقع شده است که امکانات بسیار خوبی را برای علاقه مندان به گردشگری ارائه می دهد. کشور هند هم شامل هتل‌هایی با امکانات لوکس و درجه یک بوده که به سبک هتل‌های اروپایی ساخته شده اند. در تور هند می‌توان به رستوران های مختلف هندی رفت که غذاهایی لذیذ و خوشمزه را دارند که با ذائقه ما ایرانی ها هم هماهنگی دارد. در شهر باکو و کشور هند دیدنی های و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه تعدادی از آنها را برای علاقه مندان به گردش و سفر معرفی می‌کنیم.